Yeni Sezon, Yeni Heyecan, Umut Veren Bir Beşiktaş


beşiktaş 2013

Trabzon maçıyla 2-0 yenerek güzel bir başlangıç yaptık sezona. Slaven Bilic’in heyecanlı, oyuncuları ateşleyebilen yapısı, Önder Özen’in geleceğin altyapı ve futbol sistemini kuracak bilgi birikimi ile zaten başından  ümitliydik bu sezon. Çünkü 10 yıldır hiçbir gelişme kaydetmeden, en önemlisi de bir amaç üzerinden hareket etmeyip güne kurtarma hesapları içine girerek tam 10 yıl kaybetti Beşiktaş.

beşiktaş ts

Ama artık sanırım mükemmel bir durumda olmasak da, en azından belli bir sistemi takip edip günden güne iyi ve profesyonel yönetime geçileceğinin sinyalini verdi. Bugün Trabzon karşısına da Oğuzhan’ı çıkarmayıp Atiba’yı sokarak defansı sağlama aldıktan sonra bilinçli ataklarla sonuca gitti. Umarım bunun devamı gelir. Yılların küskünü Olimpiyat Stadı’nı dahi karnaval alanına çevirebiliyorken, özlenen futbolun gelmesi kaçınılmazdı. Aynı zamanda Trabzonspor başkanın derbide taraftar yasağını protesto etmek için Beşiktaş taraftarıyla birlikte oturması futbolun güzelliklerinden biriydi.

beşiktaş 2-0 ts

Beşiktaş’ı yıllar sonra atağa çıkarken ve defansif diziliminde sistematik bir şekilde hareket ederken görüyorum. Nerde ne zaman ne yapacağı belli olmayan takımdan sonra biraz değişik gelmedi değil. Ama bu tarz oyun stilinde süreklilik ön planda olacağı için yarar sağlayacağını düşünüyorum. Atiba, Serdar, Gökhan geçen sene vasat altı olan mevkilerinde oynadıkları futbolla göze çarpan isimler. Lig başladı, en güzeli de yıllar sonra güzel başladı. Teşekkürler Beşiktaş.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.