The Dark Night Rises(Kara Şövalye Yükseliyor)


Filmin tanıtımına başlamadan önce söylemek zorunda hissettiğim bir şey var: Eğer siz de benim gibi 4 senedir bu filmin büyük ihtimal son serisini izlemeye filmi bilmeyen arkadaşınız, sevgiliniz vb. kişiyle gitmeyin. Ya kolayı uzatmanızı, ya mısırı ortaya koymanızı ya da filmdeki karakterlerin ruh hallerini anlatmaya dahi varan bir film süresi kadar daha süren şeyler ister. O yüzden aman diyim :). Filmin tanıtımına gelirsek:

Christopher Nolan’ın en az seri kadar destansı sürükleyici kurgusu ve devamlılığı sayesinde sanki 2. filmi daha dün izlemişim gibi hissettim. Sizi hemen filmin içine sürükleyen katılımcı bir kurgusu var. Bu sebeple filmin diğer iki serisini izlemeyen izleyiciler de rahatlıkla adapte olabilir.

Konuya gelirsek; Batman 8 yıldır ortalıklarda görülmemektedir.Bu süre içinde Gotham tüm suçlulardan arınmıştır.Ta ki Bane adında biri ortaya çıkıncaya kadar.Bane’nin amacı,Wayne şirketinin yaptığı füzyon enerjisini kaçırmaktır.Bu enerjiyi bombaya çevirip Gotham’ı havaya uçurmaktır.Bu olaylar zarfında birde Selina kyle(Anne hathaway)ortaya çıkacaktır.

 

Yönetmen: Christopher Nolan

Senaryo: Christopher Nolan, Jonathan Nolan, Bob Kane, David S. Goyer

Oyuncular: Morgan Freeman, Christian Bale, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Micheal Caine, Gary Oldman, Marion Cotillard

Yapımcı: Charles Roven, Emma Thomas, Thomas Tull, Kevin De La Noy, Jordan Goldberg

Görüntü Yönetmeni: Wally Pfister

IMDB Puan: 8.9/10

Yapım: 2012

Süre: 164 Dakika

Filmi buradan izleyebilirsiniz. İyi Seyirler…

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.