Tebrikler Galatasaray, Şampiyon Digiturk!


Öncelikle bir Beşiktaşlı olarak Galatasaray’ın hak ettiği şampiyonluğu kutlarım. Gerçekten lig başından beri hem bizden, hem Fenerbahçe’den 2 gömlek üstün futbol oynadılar. Bunun yanı sıra değinmeden geçemeyeceğim bir nokta varsa, Galatasaray’ın avantajı biraz da playoff’un ilk maçında Beşiktaş’a karşı hakemin kart, pozisyon, avantaj haklarını hep Galatasaray’dan yana kullanmasıydı.

Bu aslında futbolun ülkemizde ne şekilde ilerlediğinin bir göstergesi. Formül şu:
Daha çok heyecan, daha çok rekabet, daha çok kin= daha çok para.
Bu formülün dışında gelişebilecek olası iş kazaları da bir çeşit kurallara uydurma bahanesiyle savuşturuluyor. Böylece para futbolun tanrısı konumuna günden güne daha çok oturuyor.

 

 

Artık Türkiye’de endüstriyel futbolun etkisi o kadar göze batıyor ki, yayıncı kuruluş istedi diye futbolun kuralları bile değişebiliyor. Bu yüzden eski heyecanlar, temiz ligler, ebedi dostluklar bundan sonra mazide kalacak gibi görünüyor. Olsun, bugün Galatasaraylıların eğlenmek hakkı, şimdilik kameralarımız Florya’da. Ama aman yol Beşiktaş’a şaşmasın. 4 Galatasaraylının Abbasağa’da taksiden indirilip anadan üryan soyulduktan sonra taksim minibüsüne bindirildiğini duydum. Her türlü vandalizme karşıyız lakin insanları kışkırtmak için formalarla küfür edip, laf atmak da hoş değil. Ortamı germek şu pislik düzeni ancak besler, fazlası değil.

Bunlar da ilginizi çekebilir

2 Responses


  • alkim // // Reply

    birader kafam guzel galiba benim . tebriklerin icin tesekkurler onceden yazdiklarimi da tam hatirlamiyorum pek. yurtdisinda sampiyonluk kutlamak kolay degilmis. bir kac shottan sonra sana yaptigim ve hatirlayabildigim kadari ile pek de hos olmayan yorumdan utandim. kusura bakma :)

    guzel pazarlar…. new york’a gelirsen benden bir gece ismarlayacagim sana, sozum sozdur…

  • raisondetre // // Reply

    insanlar içkiliyken ne söyledikleri çok önemli değildir. hem hak ettiğiniz bir şampiyonluk aldınız, hakkınızdır yine tebrik ederim. benim beşiktaş’ta yaşanılanları savunduğum yok, zaten vandalizm olan hiçbir şeyi savunamam ben. lakin türkiye’de durum bu vahamiyetteyken bunun üstüne gidip olay çıkarmak da hoş değil sadece, bunu belirtmek istedim. güzel teklifin için de teşekkür ederim, bir gün yolum düşerse geleceğim :), iyi pazarlar, güzel kutlamalar…

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.