Spartacus War Of The Damned sona yaklaşırken…


 

 

Spartacus War of the Damned-spartacus

Konusu 

Spartaküs: Kan ve Kum’un sonunda gerçekleşen Batiatus Konağı’ndaki kanlı kaçışının ardından, Spartaküs: İntikam’da gladyatör ayaklanması Roma Cumhuriyeti’nin kalbine korku salmaya başlar. Praetor Claudius Glaber ve onun Romalı askerleri, daha fazla zarara neden olmadan önce Spartaküs’ün büyüyen özgürleşmiş köleler grubunu bastırmak üzere Capua’ya gönderilir. Buradan da zaferlerle ayrılan Spartaküs ve özgür insanlar artık Marcus Crassus ile gerçekleşecek büyük savaşa doğru hızla ilerlemektedir.

Spartacus War Of The Damned

Karakterler 

Asiler 
Spartaküs (Liam McIntyre) — Quintus Batiatus’un oyununda (ludus) gladyatör olmuş bir Trakyalı köle. Batiatus Hanesi’ndeki katliamdan sonra Spartaküs kendi ordusunu kurdu ve Roma kölelerini özgürleşmeye teşvik etmektedir.
Oenomaus (Peter Mensah) — eskiden Batiatus’un gladyatör çalıştırıcısıydı, şimdi ise Spartaküs ve asi ordusu için güvenilir bir müttefiktir.

Crixus (Manu Bennett) — bir Galyalı. Spartaküs’ün gelmesinden önce Batiatus’un en iyi gladyatörüydü, şuanda Spartaküs’ün asi ordusunun ikinci adamıdır. Naevia’ya aşıktır.

Mira (Katrina Law) — Spartaküs’ün kaçışına yardım eden bir köle. Şuanda ise azılı bir savaşçı olmasının yanı sıra Spartaküs’ün aşığı.
Gannicus (Dustin Clare) — Spartaküs’ün gelmesinden yıllar önce özgür bırakılmış, oyunun eski bir şampiyon gladyatörü. Capua’ya döndü ve Spartaküs’ün asi ordusuna katıldı.
Naevia (Cynthia Addai-Robinson) — ayaklanmadan önce oyundan sürülen bir köle. Crixus’a aşıktır.
Agron (Dan Feuerriegel) — Batiatus’un oyununa satılan bir Alman gladyatör. Ayaklanmada Spartaküs’e katılan ilk kişidir, kardeşini o ayaklanmada kaybetmiştir. Şuanda ise Spartaküs’ün güvendiği savaşçılardan biridir.
Aurelia (Brooke Williams) — Varro’nun dul kalan eşi, Spartaküs’ün oyundaki tek gerçek arkadaşıdır. Şuanda Spartaküs’le birlikte asi ordusunda kaçmaktadır.

Görsel grafikler açısından en aşmış dizilerinden biri olan Spartacus serisinin artık son sezonuna geldik. 26 Ocak’ta yeniden hasret giderdik Roma ve onun başkaldıran, özgürlük savaşçılarıyla. Yeni sezonda Spartacus yerine Andy Whitfield’ın üzen vedasından sonra geçen Liam Mcintyre bu sezon biraz daha derli toplu geldi bana. Ama yine de fiziksel olarak yeterli düzeyde değil gibi.

spartacus war of the damned battle

 

Mükemmel savaş sahneleriyle yine izleyicileri kan ve şehvete doyurduğu söylenebilir seyirciyi. yeni sezonun ilk bölümüyle. Marcus Crassus’un kadroya dahil oluşu, savaş hazırlıkları, galibiyetler, baskınlar ile güzel bir başlangıç yaptı Spartacus. Son sezon olmasının hüznü ve yeniden başlamasının mutluluğuyla izleyicileri duygusal gel-gitlerde bıraksa da yeniden Gannicus’un bohemliğini, Crixus’un aşkını, Agron’un cesaretini ve Spartacus’un inancını görmek buna değer. “The End Begins” diyerek bitirelim yazımızı.

3. sezon 9. bölümü buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. İyi seyirler. Daha fazla bilgi için Spartacus War of The Damned sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

spartacus battle

 

Haftaya yayınlanacak son bölümüyle bizlere veda edecek Spartacus. 4 senelik efsane bir yapımın bitecek olması biz epik yapım severleri derinden yaralasa daizlerken hissettirdiklerini hiçbir zaman unutmayacağız. Haftaya son bölümde Spartacus severlerle tekrar buluşmak dileğiyle…

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.