Yeni Yıla Girerken Siteye Genel Bakış


Yeni yıl yeni umutlar demektir her zaman. Hele ki 2013 gibi herkesin ruh sağlığını olumsuz yönde etkileyen bir yılı geride bırakırken herkesin daha çok ihtiyacı var bu yeni başlangıca. Biz de 2. yılına yaklaşan sitemizin, 2013-2014 yılı istatistiklerine göz gezdirelim dedik. En çok okunan yazılar, en çok aranan kelimeler, ziyaret süreleri ve daha birçok etken ile harmanladık. Sizin de sitenizde hangi konular ve anahtar kelimeler üzerinde durmanız gerektiği konusunda ipucu olabilecek veriler toparladık. Mutlu ve hayallerinizin gerçekleştiği bir yıl dileğiyle…

Ülkelere Göre Ziyaret

Ulkelere gore ziyaret

Neredeyse bütün ülkelerden ziyaret almışız bu sene. Aldığınız ziyaret oranına bakarak temanızda kullandığınız dil desteğine de vermeniz gereken önemi görebilirsiniz ülke istatistiklerinde.

Genel Ziyaretçi Sayısı

2013 ilk

303.448 ziyaretçi ile verimli bir yıl geçirmiş diyebiliriz blogumuz için. Ortalama bir ziyaretçinin 2.5 sayfa görüntülediği göz önüne alındığında, diğer içeriklerin de dikkat çekici olması blogunuzun tek seferlik girilecek mecra olmasının önüne geçebilir. 

En Çok Ziyaret Edilen Sayfalar

Tüm sayfalar ilk 10

Football Manager sevdalıları ile Game Of Thrones fanları arasında paylaşılmış ilk 5 . Genel ziyaret oranı göz önüne alındığında spor yazılarının da etkisinin bloglar için önem teşkil ettiği açık.

En Çok Aranan Kelimeler

En çok yapılan sorgular

Bir webmaster için en önemli kriterlerden biri arama motorlarından gelen ziyaretçilerin kullandığı anahtar kelimelerdir. Bu ileride üstüne düşülecek konular için de bir beklenti doğurur ziyaretçilerde.  Teknoloji blogunda en çok yönlendirilen kelime moda ise, bu yolunuzu yeniden çizmeniz gerektiğini gösterir.

Kullanıcı Davranış Akışı

Davranis Akisi

Siteye gelen ziyaretçinin ilk geldiği sayfadan itibaren yapılan takibi hem blog yazılarınızın genel kritiğini yapmanız için fırsat yaratırken aynı zamanda dijital reklamcılık için de önemlidir. Hangi kategoriye gelen ziyaretçilerin ne yönde davranış gösterdiğine göre yapılacak kişisel reklamlar olumlu sonuç verecektir.

İşletim Sistemleri

Ziyaretçilerin kullandıkları işletim sistemi verileri oluşturacağınız temaların kriterlerini belirlemek açısından önem taşır. Standart kodlamayla oluşturulmuş css’ler hem ziyaretçilerin hem de sizin hayal kırıklığına uğramanızı engelleyecektir.

PC

pc

Mobil

Mobil

Browser

Css ve JavaScript kodları sitelerin yavaşlamasında baş suçlular olarak rol oynarlar. Aynı zamanda browserlar sizin oluşturduğunuz stilleri düzgün görüntüleyemeyebilir. Bunun için aldığınız ziyaretlerin browser oranına bakarak, düzenleyeceğiniz style dosyalarını da en çok ulaşılan browsera göre ayarlayabilirsiniz.

Chrome

Bağlantı/Backlinkler

baglanti

Sitenize verilen bağlantılar arama motorlarındaki sıralamanızı arttıran en büyük etkenlerde biridir. Burada verilen bağlantı sayısı kadar bağlantı veren sitelerin kalitesi de önemlidir. Çünkü Google gibi kendi algoritmasına sahip arama motorları güvenilir siteleri page rank’i yüksek bağlantı veren sitelerden seçerler. Özgün yazılan blog yazıları bu konuda önemli etkilerden biridir.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.