Sitemiz 2 Yaşında!


2 sene önce bugünlerde kodlaması ve tasarımıyla haşır neşir olurken, aklımızda bu kadar uzun süreli bir hayatı olacağını tahmin etmediğimiz sitemiz dün itibariyle 2 yaşına girmiş bulunuyor. Bu zamana kadar 176 yazı, 21 farklı kategori, 7 programlama dili, seminer ve sertifika bilgilendirmeleri, film ve dizi kritikleri, Fm serisi programları, Counter ve Dota versiyon ipuçları ile elimizden geldiğince geniş bir çerçevede kitlelere ulaşmaya çalıştık.  Paylaşımlarımıza 1254 yorum, 647 sosyal medya paylaşımı, 356 sayfa önerisi ile geri dönülmesi amacımıza ulaştığımızı gösteriyor :) Şimdi bu zamana kadar sitede paylaşılan yazılan ve en çok dikkat çeken verilere göz gezdirelim: 

 

cagrikacmaz site

Son 1 yılda sitemize 252.947 ziyaretçi gelmiş ve 795.022 sayfa görüntülenmesi oluşmuş. Siteye gelenlerin yüzde 78’e yakınını yeni ziyaretçiler oluştururken %23’e yakın da devamlı takipçimiz var.  Sitemizin hemen çıkma oranı %8.51. Yani bizi ziyaret eden %92’ye yakın kesim tek bir sayfayla yetinmemiş.

 

cagrikacmaz.com 2 yaşında

 

 

 

Lokasyon ve kullanıcı demografisine göz gezdirdiğimizde yapılan oturumların 299 bininin Türkiye’den gerçekleştiğini görüyoruz. İkinci en yüksek katılım ise USA’den. Şehirlerde ise sitemiz en çok İstanbul üzerinden ziyaret edilmiş. Onu Ankara, İzmir, Bursa ve Adana takip ediyor. 

Biraz teknik kısıma ilerlediğimizde ise en çok kullanılan tarayıcının Chrome olduğunu görüyoruz. Devamında Firefox ve Internet Explorer geliyor. İşletim sistemlerinde ise Windows %89 ile ziyaretçilerimizin tercihi olmuş. IOS %3.5 ile onu izliyor. Mobilde en çok kullanılan işletim sistemi ise %53 ile IOS. Android %33 ile ziyaretçilerimizin ikinci tercihi olmuş. 

Bu zamana kadar en çok ilgi çeken başlıklar arasında ilk iki sıraya FM serisi sevdalıları yerleşmiş :) . Birinci sırada 39.735 sayfa görüntülenmesi ile FM 2013 Beşiktaş 2013-2014 sezonu yazımız var. İkinci sırada ise FM 2012 severler 28.753 sayfa görüntülenmesi ile yerlerini almış.  Devamında ise benim de kitaplarıyla birlikte dizisine de zevk alarak takip ettiğim Game of Thrones var. 22.174 ziyaret ile 3. sırada bulunuyor. İlk 10’da ise farklı yazılarımızdan okuyucularımızın ilgisini çekenlerden en çok okunanlar mevcut.

en çok girilen sayfalar

Yazılarımızı binlerle, ziyaretlerimizi de milyonlarla ölçeceğimiz günler dileğiyle. Elimizden geldiğince paylaşımlarımızla bilgi alışverişine devam edeceğiz, takipte kalın :)

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.