Sin City(Günah Şehri)


Şu günlerde merakla beklediğimiz Sin City 2 ‘nin heyecanı sürerken, serinin ilk filmini tekrar hatırlayalım dedik. Gerek kurgusu, gerekse çoğu karesinde izleyiciyi önemli detayları gözlemlemeye teşvik etmesiyle 21. yüzyılın sinema tarihinde çok farklı bir yeri olduğunu söyleyebiliriz Sin City’nin. Quentin Tarantino,  Robert Rodriguez,  Frank Miller’in beraber yönetmenlik koltuğuna oturduğu bu filmde hepsinin sinematografik karakterinden izler bulmak mümkün. 

sin city tanıtım

Aynı zamanda bir çizgi roman uyarlaması olan Sin City’nin ilk dakikalarından itibaren sizi çizgi romanın tozlu sayfalarına taşıyan doğal aktarımı başarılı olmasının en önemli unsurlarından biri. Birkaç farklı karakterin hayat hikayesinden kesitler verip, ilerleyen süreçte onları bir olay döngüsünde birleştirerek size o atmosfere rahatlıkla dahil olma şansı tanıyor. Özellikle benim gibi underground havada geçen, standart mekan seçimlerinden çok karanlık ve gerçeğe yakın mekanları keşfetmeyi seven biriyseniz filmi de çok seveceğinizi düşünüyorum.

sin city izle türkçe dublaj

 

Konusuna gelirsek; başarılı bir sokak dövüşçüsü olan Marv(Mickey Rourke) kendisinin tanrıça kadar güzel tarif ettiği Goldie(Jaime King) ile tanışır ve ona aşık olur. Aşk dolu ilişkileri devam ederken bir gün uyandığında yatağında ölü olarak bulur ve ondan sonra dehşet dakikaları başlamıştır. Artık intikam peşindedir.

sin city marv

Bu arada Özel Dedektif olan Dwight(Clive Owen) da sorunlardan uzak durmaya çalışsa da bir türlü rahat bir hayata sahip olamamaktadır. Üstüne polis arkadaşının katledilmesinden sonra diğer arkadaşlarını korumak için elinden gelen her şeyi yapmak için ant içmiştir.

sin city cliwe owen

Tam da bu saatlerde polis Hartigan(Bruce Willis) kariyerinin son zamanlarda belki de hayatının en önemli işiyle uğraşmaktadır. Bir senatörün sadist ve pedofili oğlunda 11 yaşındaki küçük bir kızı kurtarmaya çalışmaktadır ve yaşayacakları hayatını tamamen değiştirecektir. 

sin city bruce willis

 

sin city poster

Yönetmen: Quentin Tarantino,  Robert Rodriguez,  Frank Miller

Yapım: 20o5- ABD

Tür: Fantastik

IMDb Puanı: 8.2

Senaryo: Frank Miller

Yapımcı: Elizabeth Avellan

Oyuncular: Bruce Willis ,  Jessica Alba ,  Elijah Wood ,  Clive Owen , Josh Hartnett, Mickey Rourke, Jaime King

Süre: 147 Dakika

 

Bu üç mükemmel hikayeyi izlerken, 2.5 saatlik zaman dilimine asla üzülmeyeceğinizi düşünüyorum. Sinema içinde çizgi roman deneyimi yakalamak için kaçırılmaması gereken bir film. İzlemek için burayı tıklayabilirsiniz. İyi seyirler. 

Daha fazla yabancı film tanıtımı için Yabancı Filmler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.