Pirüpak bir ligimiz olduğu tescillendi


Bugün açıklanan PFDK kararları‘ndan sonra anlaşılıyor ki pirüpak bir ligimiz olduğu tescillendi. Şikeyi herkes kendisi için yapıp, yaptıkları şike hiçbir kulübü bağlamayıp sonuçları etkilemediği için ceza gelmedi. Şimdi öncelikle ben bu kafayı yapacak hiçbir uyuşturucu bilmiyorum. 

Kararlara bakılınca verilen cezalar ile verilmeyen cezaların suç unsuru teşkil eden kişi ve kurumların birbirinden resmen karantinaya ayrılarak ayrıştırıldığını görüyoruz. Böyle bir şeyin hiçbir yasa ve ceza kanununda yeri yok. Olaya şuradan bakalım; bugüne kadar onlarca parti kapatıldı ve parti mensupları onlarca yıl siyasetten men cezası aldılar. Tip, Tkp, Dehap, Refah, Fazilet ve benzeri onlarca parti.

Şimdi bu örnek göz önüne alınırsa siz bireylere ceza verip; kurumlara, örgütlere, spor kulüplerine, partilere ceza vermiyorsanız onları da kanlı canlı bir birey görüyorsunuz demektir. Çünkü bu toplulukları oluşturan bireyler yani canlı varlıklar olduğu için yaptıkları şikenin, suçun, illegal her şeyi bulundukları topluluk adına veya ona istinaden yapmışlardır. O yüzden kişilere ceza verip kulüplere ceza vermeyen kurumun üyelerinin çok güzel bir kafada olduğunu düşün onlara özeniyorum, ne güzel dünya dönüyordur şimdi baktıklarında…

Görünen o ki türk futbolu daha nice ayık kafanın alamayacağı kararlara gebe. Bize de bekleyip, görmek düşüyor. Öncesinde birkaç duble atarsanız, daha rahat algılarsınız benden size tavsiye.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.