Oyunun online adresi: Sunoyun.com


Aslında oyun sitelerine ön yargı ile yaklaşırım. Hep aynı oyunları farklı siteler ile açıp, gereksiz yere site kirlilikleri yaptıkları için. İşte ya da kendi laptopumun olmadığı yerlerde ise zaman geçirecek bir oyun arayışına girerim. En çok da 90’lı yıllarda ataride oynadığım oyunlara gider aklım bazen, acaba var mıdır diye hala. Uzun arayışlarım sonucu aradığım her şeyin olduğu bir oyun sitesi buldum: http://www.sunoyun.com .Gerçi Türkiye’de girilen ilk 1000 site içerisinde olduğunu fark edince bulmakta benim geç kaldığımı farkettim. Alexa’dan sertifika almaları, profesyonel ara yüzü ile bu işi ciddiye aldıklarını görmek hoşuma gitti. Çoğu oyun sitesi gibi aceleye getirilmeden, özenle yapılmış. İçinde her kategoride oyun mevcut. Örneğin 3D oyunlar takdire şayan.

Üstelik bu kadar çok oyun bir o kadar da özenle birbirinden ayrılmış durumda. Hangi oyunu oynamak isterseniz, elinizi attığınız gibi buluyorsunuz.  Bazı sitelerdeki gibi futbol oyunlardan Contra çıkmıyor yani. Fazla kategori olması tüm ruh hallerinize hitap eden oyunlar bulmanızı sağlıyor. Nostaljik oyunları raflarda çürütmemiş olması da sevindirici. Oynadığınızda yüzünüzü gülümsetecek her tür oyun burada mevcut. Mario oyunlarından tutun da atari oyunlarına kadar. Şöyle de eğlenceli bir friv oyun videoları var;

Aynı zamanda kendilerine friv oyunları Türkiye’deki adresi diyebiliriz. 

Benim gibi 90’ların çizgi filmlerin oyunlarını sunarak çocukluğunu özleyenleri mest etmiştir. Günlük 20.000’e yakın ziyaretçi sayısı ile de zaten ne kadar doğru yolda olduklarının göstergesi. Resmen flash oyun oynayarak ne kadar zaman geçirilebileceğini test ediyorlar. Bu siteyi maddi kaygıdan çok, gerçekten oyun sever insanların hazırladığını düşünüyorum. Bu kadar emek manevi duygulardan yoksun olamaz gibi geliyor. Kesinlikle flash oyun severlerin denemesi gereken bir oyun sitesi derim. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.