Kredi Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Özellikle son yıllarda bilinçsiz kredi kartı kullanımlarından ötürü ülkemizde yüksek sayıda borç batağında insan bulunmakta. Aslında doğru kullanıldığı takdirde günlük hayatı oldukça kolaylaştıran kredi kartları, bilinçsiz ellerde ise hayatı zorlaştıran bir araca dönüşebiliyor. Biz de bu yazımızda kredi kartı alırken ve kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli noktaları inceleyeceğiz. 

  • Bilinçli bir kredi kartı kullanıcısı olmak aslında hiç de zor değil. Aylık gelirinizi ve ihtiyaçlarınızı sizden iyi kimse bilemez. Bu yüzden kredi kartı alırken mevcut durumunuza uygun sayıda almanızda fayda var. Hatta benim önerim tek bir kredi kartı kullanımı çünkü düzenli bir kart ödemesi için takip edebileceğiniz kart sayısı olabildiğince düşük olmalı.kredi kartı kullanımı

 

  • Kredi kartı alırken dikkat etmeniz gereken önemli bir diğer nokta ise bütçenizi aşmayacak bir kredi kart limiti belirlemeniz olacaktır. Bu konudaki en iyi yorumu herhangi bir banka temsilcisinden çok siz gerçekleştireceksiniz. Bu sebeple kendinize biraz da dışarıdan objektif bir gözle bakarak iradenizin sınırlarını çizin :)

kredi kartı üst limiti

  • Kendinizi, bütçenizi hatta kişiliğinizi iyice tarttıktan sonra sıra kredi kartı seçmeye geldi. Bunun içinde kredi kartlarının yıllık ödemelerini, kredi kartı kampanyalarını, ücret politikalarının size uygunluğunu ölçmeniz gelecekteki memnuniyetiniz açısından oldukça önemlidir.

bonus kredi kartı

  • Daha çok firma ile anlaşmalı ve harcamalarınızı puana çevirebileceğiniz kredi kartlarını tercih edin. Böylece ödemelerinizin bir kısmı size puan olarak geri dönecek ve ay sonu bütçe planlamasına katkıda bulunacaktır.

Günümüzde artık kredi kartsız bir yaşam pek gerçekçi seçenek değil. Ama bu da bizim düzensiz ve hedefsiz bir kullanım alanı yaratmamızı gerektirmiyor. Bütçemiz ile uyumlu bir şekilde kullanılan kredi kartları günümüz dünyasında hayatı kolaylaştıran etmenlerden birisi. Borçsuz, az ödemeli, bol puanlı bir kullanım dileğiyle :) 

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.