Kaybedenler Kulübü


Bu sayfamızda zamanımız oldukça, elimizen geldikçe yerli filmleri inceleyeceğiz.

İlk filmimiz Kaybedenler Kulübü;

Kaybedenler kulübü, yalnızlığın sonucu olan davranışları anlatmadı bana. Davranışlarımızın sonunda kendimiz olmaya çalıştıkça yalnızlaştığımızı farkettiğimiz andaki umursamazlık evresiydi aslında. Yeni bir hayat kurmak, kendini garantiye almak ve hep bir parçandan ödün vererek devam etmek yola. Zincirlerinden kaybedeceğin başka bir şeyin kalmayacağa kadar sıkışmak bu duyguya ve gittikçe artan haneli sayılara. Bir zaman sonra onlar olmak, kaybettiğin kimliğinle yüzleşmek ve kaybedecek bir şeyin kalmayınca kaybedenler kulübüne üye olmak. Bir def edilmek sonra kapıda, cesaretini baştan kaybetmeden bu kapıyı tıklatmadığın için…

Ayrıca bu filmin kahramanları için eklemek istediğim bir şey var;
Filmden önce birkaç eski yayın kaydını dinlemiştim. Filmden sonra da mete avunduk’un “biz bu işi para için yapmadık, o yüzden de filmden sonra gelen yayın tekliflerini kulak arkası ettik. Benim bir plak dükkanım var içinde huzur bulduğum, kaan’ın da yeni bir hayatı.” envalinde röportajını okumuştum. Hayatta her şeyin mali sisteme entegre olmadığını hala insancıl bir şeylerin varolabileceğini düşünüp mutlu olmuştum. Ta ki daha yeni yapılan açıklamaların unutulup birkaç ay sonra tekrar bir yayına başlayacaklarını görünceye kadar.

 Umarım bu sadece eski günlerin bir hatırası olarak kalır, popüler kültürün oyuncağı olmaz. Zaten popüler kültüre bel bağlamadığı için zamanında tutulmamış mıydı bu program? Dinleyici kitlesi göstermelik duygulardan, maddiyat bağımlısı bünyelerden bunalmış kişiler değil miydi? Onların hayatını izlemedik mi biz, yalnız olmadığımızı hissetmek için beyaz perdede? umarım hala öyledir, saf duyguların tekrar vuku bulması umuduyla diyelim.


 

Kaybedenler Kulübü

 IMDB Puanı: 7.6/10

 Yapım: 2011

Tür: Dram , Komedi , Psikolojik , Romantik

Süre:1 saat 45 dk
Yönetmen: Tolga Örnek
Oyuncular: Nejat İşler , Yiğit Özşener , Ahu Türkpençe , Serra Yılmaz , Rıza Kocaoğlu

Filmi İzlemek İçin Tıklayınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.