Kaliteli Bir İnternet Deneyiminde Hızın Önemi


Türkiye interneti ve sosyal medyayı en çok kullanan ülkeler arasında bulunurken, maalesef kaliteli internet deneyiminde sınıfta kalıyoruz. Bu duruma sebep olan birçok durum olsa da en önemlisi internet hizmet sağlayıcılarının pek fazla alternatifi olmaması ve tekelleşmesi olarak karşımıza çıkıyor.

internet hizmeti alırken dikkat edilmesi gerekenler

Dünyanın en hızlı 61. İnternet hizmetini kullanırken aynı zamanda en pahalı hizmetini de satın alan ülkeyiz. Bu da tabi ki internet kullanıcılarını fiyat-performans çizgisinde doğal olarak tatmin etmiyor. Bu sebeple internet hizmeti satın alırken kampanyalar ve hız durumuna daha fazla dikkat ediyoruz. Özellikle bilişim sektöründe çalıştığım için internetin 7/24 aktif olarak sorunsuz çalışabilmesi, hızın düşmemesi, genel kesintilerin kısa sürede çözülmesi benim için önemli kriterler olarak öne çıkıyor. Biraz kafamı kaldırıp farklı hizmet sağlayıcılara baktığımda TurkNet’in internet kampanyası gözüme çarptı. Sınırsız internet, sabit hattın bedava olması, tüm yurt içinde 3000dk konuşma hakkı ve 16 Mbps’ye kadar olan internet hızının aylık 59.99TL’ ye gelmesi beni oldukça cezbetti.

kaliteli internet türknet

Kendi cebimizden ödediğimiz bir hizmetin karşılığını en iyi şekilde almak tüm tüketicilerin hakkı. Bu sebeple herhangi bir karar verirken tüm seçenekleri araştırmak ve en doğru şekilde optimum sonuca ulaşmak bizim elimizde.

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 Response


  • webmaster // // Reply

    Türkiye de neden böyle anlamıyorum fakat bu aralar yavaştan düzelmeye başladı.

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.