İstanbul’da İkinci El Eşya Almak


Özellikle öğrencilik dönemimizde barınmak başlı başına bir sorun haline gelebiliyor. Okula veya işe yakın lokasyonda ev bulmak, tek çıkılmayacaksa doğru kişiyle eve çıkmak, geleceği de düşünerek günü kurtarmaya çalışmak yazarken bile insanı bunaltıyor. Bir de bunların üstüne çözülmesi gereken bir konu var ki çoğunlukla dertsiz bitmiyor; ucuz ve iş görecek kalitede eşya bulmak. 

ikinci el eşya 0535 259 13 42

İstanbul’da eve çıkıyorsanız evden daha büyük dert olarak öğrenci hayatının ihtiyaçlarını karşılayacak, ama ikinci günden de cenazesini evden çıkartmayacağınız eşya bulmanız oldukça zor. Üstüne bir de gurbetten gelmiş garip öğrencinin tecrübesizliğinden faydalanarak, ilk fırsatta soymaya çalışan cingöz spotçuların elinde kalmanız muhtemel. Bu sebeple saha araştırması yapmadan ikinci el eşya mağazalarına gitmemenizi öneririm. Ben bu konuda biraz da şanslı olarak Ortaköy’de bulunan öğrenci dostu İstanbul Spot ile tüm eşyalarımı uygun bir fiyata tamamlamıştım. Eğer siz de Beşiktaş tarafında ikamet edeceksiniz uğramadan geçmeyin derim. Hatta yazıyı gösterip indirim bile kazanabilirsiniz :) Şimdi ikinci el eşya alırken dikkat etmeniz gerekenleri kısa ve akılda kalıcı maddeler halinde hatırlatalım: 

ikinci el eşya istanbul

  • Çoğu zaman hepimizin düştüğü tuzağa düşüp ilk beğendiğiniz ürünü almayın. Birkaç tur sonunda daha iyi ürünün daha uygun fiyata olduğunu gördüğünüzde yaşanılan hayal kırıklığı büyük oluyor. 
  • Tek bir dükkana girip ihtiyacınız olan eşyaların fiyatını aldıktan sonra not edin. Kafanızdaki ortalama fiyatlar şekillendikten sonra diğer mağazaları gezerken artık belirli bir resim olacaktır.
  • Güzel bulduğunuz, hoşunuza giden her eşyayı almak zorunda olmadığınızı kendinize sıklıkla hatırlatın. Bu sayede öncelikli olarak ihtiyacınız olan eşyalara yönelmeniz kolaylaşacaktır.
  • “Dışı seni içi beni yakar.” deyimini birebir yaşamamak için almayı düşündüğünüz eşyanın görünüşü iyi olsa da kısa bir muayenesini yapın. Yatağa çok yoruldum bahanesiyle oturmak ve gıcırtının güzelliğiyle kendinden geçmek bunlardan biri olabilir. 
  • Ne olursa olsun pazarlık yapın. Çünkü yüksekten başlayan fiyatlar biraz ısrar ve blöf ile tahmin ettiğiniz rakamların bile altına inebilir.

İkinci El Eşya Beşiktaş

Umarım aklınızda ufak da olsa yardımcı olabilecek bir şeyler bırakabilmişizdir. Şimdiden fiyat/performans oranını en iyi şekilde sağladığınız güzel alışverişler dileğiyle :) 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 Response


  • Ayça Şahin // // Reply

    2. el güzeller ama burdan gözüktüğü gibi mi acaba

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.