Iphone Mesaj Bug’ının Çözümü


Dünden beri Iphone sahiplerinin başında büyük bir dert var. Farklı karakterlerle atılan bir mesaj yüzünden telefon kısa süreli kapanıp açılıyor ve bir daha mesajlar uygulamasına girilemiyor. Hatta siz telefonda konuşurken bile bu karakterlere sahip mesajı aldığınızda ekranda apple logosu görmeniz mümkün. 

iphone mesaj hatası çözümü

Baştan evde denememenizi uyararak Iphone telefonunuzu çökerten mesajı paylaşıyoruz: “لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ 冗” Kesme işaretlerini kaldırıp mesajı herhangi bir Iphone sahibine gönderdiğinizde büyük bir kızgınlığa sebep olabilirsiniz :) Tabi her bug’da olduğu gibi, bu hatanın da çözümü mevcut. Kendim de deneyerek test ettğim çözümü paylaşıyorum: 

iphone mesaj virüsü çözümü

Öncelikle size bu eşek şakasını yapan insana mesaj atmanız gerekecek. Mesajlar uygulamasına giremediğimiz için öncelikle Siri uygulamamızı açıyoruz:

  • Siri’ye mesaj gönder diyerek sesleniyoruz.
  • Siri size kime göndermek istediğinizi soracaktır. Siz de hata mesajını gönderen kişinin ismini söylüyorsunuz. Örnek: Çağrı Kaçmaz 
  • Siri size ne söylemek istediğinizi soruyor, siz de herhangi bir şeyler fısıldayabilirsiniz. O kızgınlıkla her şey hakkınız :)
  • Son olarak “Göndermek istediğinize emin misiniz?” sorusuna ekranda Gönder tuşunu tıklayarak veya evet diyerek cevaplayabilirsiniz.
  • Siri size oldu olarak geri döndüğü anda; konuşma penceresini kapatmadan direk Siri üzerinden mesajlara tıklayacaksınız. Artık mesajlarınıza girip, gönderilen mesajları silebilirsiniz.

İnsanları ilk aşamada oldukça korkutsa da çözümü basit olan bu hata kısa süreli eğlence sebebi olabilir. Tabi ki sürekli bir hale getirmeyerek :) 


iphone mesaj bugı çözümü

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.