Iphone 5s Özellikler, Tanıtım ve Çıkış Tarihi


iphone 5s özellikleri

Apple’ın sorunları genellikle s’lerde düzeltip daha iyi ürünler ortaya koyduğu,  Iphone 5 ile hedeflenen satışa çıkamayıp açığı 5s ile kapatılması planlandığı göz önüne alındığında güzel farklılıklarla gelecek olan ürün olacak Iphone 5s. Zaten yapılan açıklamalara göre bunun ipuçları da verildi. O özelliklerden birkaçı: 

Sharp üretimi 4-inç ve 1136 x 640 piksel çözünürlüğünde IGZO panel ve iPhone 5 gibi çift çekirdekli A6 işlemcisini (saat hızı daha yüksek) kullandığı öne sürülen yeni modelin farklı olarak, dört çekirdekli PowerVR SGX544MP4 grafik biriminden güç alacağı belirtiliyor. Bunun bir karşılaştırmasını yapmak gerekirse 3 çekirdekli daha düşük versiyonunu Samsung’un telefonu Galaxy S4 kullanıyor. Fark yaratan özelliklerinden biri de parmak izi yazılımı olacak. Altın renkli seçeneği ile de siyah ve beyaz klasikliğinden vazgeçilmiş gibi görünüyor Apple cephesinde.

iphone 5s ne zaman çıkar

12 Mp çözünürlüklü kamera ile İphone 4s’le aynı kamerayı kullanan İphone 5 ile kullanıcısını hayal kırıklığına uğratan Apple bu sefer mutlu edecek gibi. Kamera aynı zamanda LED Flash sistemi ile desteklenecek. Tabi ki yazılım alanında da bir yenilikle IOS 7 versiyonu ile beraber gelecek İphone 5s. Sürümler geçse de pil sorununa tam manasıyla bir çözüm bulamayan Apple’ın bu sefer donanım konusunda baya çaba sarfettiği de söylentiler arasında.  PowerSGX544MP4 GPU’su ile iPhone 5S, şu an piyasadaki tüm telefonlardan daha yüksek grafik performansı sunacak, bu sefer Iphone 5s kullanıcılar gibi üreticisini de mutlu edecek gibi.

iphone-5s sipariş ver

10 Eylül’de tanıtılacak olan Iphone 5s’in çıkış tarihi ise ABD için 20 Eylül olarak düşünüldüğü söylentiler arasında. Tabi Türkiye’ye geliş zamanı konusunda henüz kesin bir bilgi yok. Ama geldiği andan itibaren yok satacağını tahmin etmek zor değil. Bakalım ilerleyen günlerde Samsung-Apple rekabetindeki yeni hamle ne olacak göreceğiz.

iphone5s pil ömrü

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.