iPad Mini Deneyiminden İzlenimler


ipad mini

iPad; sektörün emekleme döneminde genelde ortada kalan boyutu yüzünden sıklıkla eleştirilen ve açıkçası benim de kullanışsız bulduğum tabletti. Apple’ın fark yaratan özelliklerinden birinin de altın oranı tutturabilme başarısı olarak düşünürüm hep. Örneğin iPhone’ların ekran boyutunu büyütmeme sebebi de elin kavrama uyumunu bozmama isteklerindendi. iPad Mini bu konuda benim gibi boyutu ve performansı olabilecek en kullanışlı şekilde isteyen mükemmelliyetçi tiplere ilaç oldu diyebilirim.

ipad mini 2

7.9 inç ekran tablet için altın oran olmuş gibi gözüküyor. Böylece hem elinizi yoracak bir tablet serüveninden kurtuluyor hem de yüksek görüntü kalitesiyle istediğiniz filmi rahatça izleyebiliyorsunuz. 7.2 milimetrelik kalınlığıyla elinizde ağır bir ders kitabı taşıyormuş hissi yaratmaktan da kurtarıyor. Yüksek performansta A5 çip piyasadaki tüm oyunları donma sorunu yaşamadan çalıştırabilecek düzeyde. Bu performansa 10 saatlik pil ömrü oldukça iyi bir süre.

ipad mini 4

1080p çözünürlükteki HD video kayıt özelliği, 5 megapiksel iSight kamerası ile oldukça başarılı bir görüntü çiziyor. Kanal birleştirme desteği ile 150 Mbps’e kadar ulaşabilen indirme hızı ile Wi-Fi teknolojisi rakiplerine göre 2 kat hızlı destek sağlıyor. Bu özelliklerin yanında Apple’ın alma aşamasında en çok düşündüren tarafı fiyatı olur genelde. Performans/Fiyat oranı bir ürünün tercih edilmesinde tüketicide başı oynar. Şu an hepsiburada.com’da 990 Tl’den 575 tl’ye düşmesi benim için altın vuruş oldu diyebilirim. Tanıtmaktan çekinmeyeceğim derecede risksiz bu ürünü kesinlikle tavsiye ediyorum. Mutlu kalacağınız bir tablet macerası dileğiyle.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.