Hugo


Geldik 2012’nin çok konuşulan filmlerinden bir tanesine. Oscar’da “En iyi Görüntü Yönetmeni”,  “En İyi Sanat Yönetmeni”, “En iyi Ses Makyajı” ,”En iyi Ses Kurgusu”, “En iyi Görsel Efekt” kategorilerinde ipi göğüslemesi aslında filmin yapısı hakkında da çok şey anlatıyor. Evet, 3D olan bu film, görüntü efektleriyle mükemmele yakın bir seyir zevki sunuyor izleyicilerine.

Özellikle görüntü yönetmeni Robert Richardson’ın başardığı işin güzel bir şekilde tescillenmesinin, izledikten sonra sizin de onaylayacağınız bir durum olduğu görüşündeyim. Konusu itibariyle eğer bilim kurgu-fantastik sever bir kitleyseniz, zaten bu kategoride az başarılı film çıkmasından dolayı hemen sayfanın aşağısına inip izlemenizi öneririm. Diğer izleyici kitlesi için konuyu biraz açalım: 

Hugo 1930 Fransa’sında yaşayan bir çocuktur. Babasıyla birlikte saatçi dükkanında saatleri tamir etmeyi ve makinelerle ilgilenmeyi çok seven bu genç olduğu kadar olgun yapısıyla da karşımıza çıkan Hugo’nun makineler ile olan bağı ve amacına ulaşmak için hiç yılmayan azmiyle başardıklarına tanık olacaksınız. Bunlara tanık olurken de, filmin başından sonuna kadar donatılmış görsel efektleri ve müthiş ses kalitesiyle çıktığınız gizemli olduğu kadar yer yer de duygusal bu maceranın size keyifli bir 2 saat geçirteceğinden eminim. 

Yapım: 2011 – ABD,

Tür: 3 Boyutlu,  Aile,  Fantastik,  Gizem, 
Süre: 126 dakika
Yönetmen: Martin Scorsese
Görüntü Yönetmeni: Robert Richardson

Oyuncular: Jude Law, Ben Kingsley, Chloe Moretz, Christopher Lee, Sacha Baron Cohen

Senaryo: John Logan, Brian Selznick, 
Yapımcı: Johnny Depp,  Martin Scorsese, Bruce Berman, Graham King, Emma Tillinger,  Tim Headington, Christi Dembrowski, Barbara De Fina, Georgia Kacandes, Charles Newirth, Fran Walsh, Philippa Boyens, 

Filmi izlemek için buraya tıklayınız. İyi seyirler…

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.