Gültepe Kanatlandı!


140 karakteri yasaklatılmaya çalışılırken, 1400 kilometre uzağa elini uzatabilen bir güç sosyal medya. Bunun en güzel örneklerinden birini de Hürriyet Sosyal platformunda faaliyet gösteren Beşiktaş Fan sayfası aracılığı ile gösterdik.
Muş’un Korkut ilçesindeki Gültepe Köyü’nden hayatımızı anlamlandıran bir mesaj aldık. Eksilerde seyreden hava koşullarında okumak için terlikle yola düşen 5-13 yaş arası 120 güzel çocuğun varlığından haberdar olunca, Hürriyet Sosyal’in duyarlı kullanıcı kitlesi sayesinde kar yolları kapamadan bu saf kalpleri ısıtabilmek için hemen hazırlıklara başladık.
Bütün çocuklar için kışlık mont, bot, çorap, kitap, kırtasiye malzemesi yardımlarını bir depoda toplamaya başladığımızda Türkiye’nin her yerinden gelen yardım kolileri, kendi yaşıtlarına kıyafetlerini, oyuncaklarını paylaşan çocukların elinden çıkmış notlar bizi geceler boyunca ayakta tutan gelecek umudu oldu.

muş gültepe yardım
Hürriyet Sosyal’de büyüyen kampanya kısa bir sürede Facebook, Twitter, Ekşi Sözlük ve diğer sosyal platformlarda hızlıca yayılmaya başladı. Sunay Akın, Levent Üzümcü, Çarşı, Cezmi Kalorifer gibi kişi ve oluşumlar paylaşımlarıyla destek verdi. Binlerce kilometre uzaktaki bir dağ köyünde yaşayan çocukların kışı sıcak geçirmesi için yaktığımız ateş, 120 çocuğu aydınlatan bir güneşe dönüştü.

gültepe 3
Cuma günü binden fazla ihtiyaç malzemesi ile Muş’un yolunu tuttuk. Havaalanına indiğimizden itibaren bizi bir kez olsun yalnız bırakmayan köy halkı yavaştan unutulmaya başlayan misafirperverliğin anlamını yeniden hatırlattı bize. 70 kilometrelik bir yolculuktan sonra köye vardığımızda etrafımızda kıraç dağlar ve bizi bekleyen çocuklar dışında hiçbir şey kalmamıştı. Okula vardığımızda öğretmenliklerinin ilk görevi olarak Türkiye’nin dört bir yanından gelmiş, herkesin unuttuğu bir yerde ışık saçan dört kadın öğretmenimiz bizi karşıladığında, çocukların geleceğe emin ellerde yürüdüğünden emin olduk.

gültepe ilkokulu beşiktaş fan
Yıllardır bizi bekliyormuşçasına heyecanla pencereden gelişimizi gözetleyen minikler ise artık dayanamayıp sınıflardan çıkmaya başlayınca, onları daha fazla bekletmeden yardımlarımızı vermek için biz de yanlarına gittik. Öğretmenleri tarafından numaralarına göre isim isim ayrılan mont ve ayakkabıları takdim edecekken, elimize tutuşturulan mektup ve bezden yaptıkları oyuncakları görünce gözlerimizde biriken duyguları tutmak mümkün olmadı. Sarılmanın dünyanın en güzel eylemi olduğunu, üstleri dışında hiçbir yerleri kirlenmemiş bu güzel kalplerden aldığımızda bir kez daha hatırladık.

gültepe ilkokulu yardımları
Biz de size Muş’un bu dağ köyünden çocukların mutlulukları ile ısınacağınız fotoğraflar ile geri döndük. Hak ettikleri çocukluklarını yaşatmak için çıktığımız yolculukta gerçek mucizenin temiz kalplerde yattığını hatırlayarak, kalbimizin en sıcak yerini Gültepe’de bırakarak…

mektuplar

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.