Gültepe İlkokuluna Kanatlanıyoruz!


Facebook ve Hürriyet Sosyal‘de faaliyet gösteren Beşiktaş Fan sayfası, Muş’tan gelen sıcacık bir mesaj ile kampanya başlatmış. Muş’un Korkut ilçesindeki Gültepe İlkokulu’ndan okuyan 120 öğrenci için mont, ayakkabı, defter, kalem, silgi, kitap, sınıflarında bir sandalye ve masa dışında bir şey bulunmayan anasınıf öğrencileri için gerçek bir sınıf ortamı sağlanmasını istiyorlar.

Gültepe Çocukları

Aslında bu istekler o kadar olması gereken ihtiyaçlar ki, dünyanın en çok gelir farklı olan ülkelerinden birinde insan bu adaletsizliğe karşı isyan ediyor. Biz de her çocuğun  hak ettiği çocukluğu yaşayabilmesi için umut olabiliriz. Sözü fazla uzatmadan Gültepe İlkokulu’nda görev yapan Neşe öğretmenin mesajını paylaşıyorum: 

DSC_0707

Biz Muş ilinin Korkut ilçesine bağlı bulunan Gültepe Köyü’nün ilkokulunda göreve başlamış olan beş bayan öğretmeniz. hepimiz ayrı şehirlerden geliyoruz: Denizli, Manisa, Tokat, Balıkesir, Muş. Hepimizin amacı çocuklarımızın gözlerindeki ışıltının biraz daha arttığını görebilmek, zor olan yaşantılarını biraz daha kolaylaştırabilmek. gerek sevgiyle gerek eğitimle bunları en iyi şekilde sağlamaya çalışıyoruz. Bu yaptıklarımız çocuklarımızı yetiştirmede en büyük paya sahip olsa da temel ihtiyaçlarına cevap vermede yeterli olamıyoruz. sizden beklediğimiz yetersiz kaldığımız noktalarda bize destek olmanız. Güzel haberlerinizi bekliyor olacağız.

gültepem

Bu organizasyon için güzel bir video da hazırlanmış: 

Siz de destek olmak isterseniz kampanya için hazırlana www.gultepekanatlaniyor.com adresine girebilirsiniz. Sitede tam ihtiyaç listesi, kargo adresi ve iletişime geçme seçenekleri mevcut. Gültepe’de bu kış desteğimizle çok sıcak geçebilir. 

gültepe 2

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.