Faili Meçhul Silecekler


suikast

Hayatında tanık olduğu acı verici olayların bir düğmeyle silinebileceğini düşünen insan icatı. İnanmak isterdik toplumca, toplum olabildiğimiz bir zamanda. Uğur mumcu suikasta uğrar, bir reset gözlere ve her şey unutulur. Ahmet kaya bir ortamda kürtçe şarkı söylemek isteyince üzerine hücum eden ülkenin rantını seven kesim tarafından heba edilir. Sonrasında serdar ortaç’ın memleketim türküsüyle birlikte göbek atılır, rayban gözlüklerle. Ülkelerine herhangi bir katkı yapmamış kişiler alkışlanırken, sanatsal yönü tartışılamayacak insanlar derbeder edilir, aşağılanır, soğutulur. Aziz nesin’e uluslararası baskıyla itfaiye merdiveni uzatılır, ölüsünden daha çok memnun olacakların elini tutar. Katiline uçurumdan düşmemek için sarılır gibi.
Hop bir silecekle temizleriz böyle kaka düşünceleri sonra. Zaman geçer hrant dink “güvercinlere dokunmayan bir ülke” de öldürülür. Altı yamalı ayakkabasıyla uzanırken yerde, faili meçhul cinayetleri yamalamak gereksizdir. Açık olması lazımdır yamalamak için oysa her şey alenen gerçekleşir. Bozulur silecek bir gün ve ülkede gözler yamalı ayakkabıya kilitlenir. Yaşanmışlıklar gözleri bu sefer kanda biriktirir. Bir ütopyada fırlattığımız at gözlükleriyle koşarız düşman yaratan liderlere doğru kol kola. ırk, mezhep, o an önemsizdir. çünkü hepsi bu ülkede kullan-at olarak kullanılmıştır zira kandırıldığını anlayan her farklı görüş sileceklerin sildiği her şeyde kendinden bir parça bulur anlar gerçek hesabın faturasını kimin ödediğini. Baş köşe sahiplerinin hoşlarına gitmeyen bir nida fışkırır kalabalıktan;
– sömürülen duygularımızın hesabını, ölen beyinlerin kanını hanginiz verecek geri?
Ressam kanlı paletini getir, şimdi tükenmiş hayallerimizin resmini yapacağız birlikte. Netekim duyduk, güzelmiş kalemin.
not: son 6 satır, hiç uyandırılmak istenmeyen bir rüyanın dürtülmesidir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 Response


Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.