Gelmiş Geçmiş En Popüler Iphone Uygulamaları


en populer iphone uygulamaları

6. yılına yaklaşan, 50 milyardan fazla indirme ve 1 milyondan fazla uygulamayı içinde barındıran App Store için yapılacak her liste biraz eksik kalacaktır. Hayatımızı yeri geldiğinde kolaylaştıran ve artık kişiliğimizin bir parçası haline gelen bu uygulamalardan liste yapmak kolay olmadı. Yaşadığımız dijital çağın artık saniyeler ile değişebildiğini göz önüne alırsak bu listeyi de güncelleme gereği duyacağımız aşikar. Bunları göz önüne alarak, en dinamik uygulamaları barındıran  “Top 10 App” hazırladık:

10- Candy Crush

Saga’nın geliştirdiği, mecazi anlamda olmadan 7’den 70’e herkeste hastalık haline gelen son zamanların en popüler oyunlarından olan Candy Crush’ın  sadece aylık mobil kullanıcısının 50 milyonu geçtiği düşünüldüğünde, basit bir yeni nesil tetris uygulamasının bile doğru tasarım ve interaktif özelliklerle sunulduğunda nasıl başarılı olabileceğinin ipuçlarını veriyor.

candy-crush-saga-oyna

İndirmek İçin Tıklayınız.

 

9- Google Earth

15 yıl önce bütün dünyayı elinize sığacak bir cihazdan en ince ayrıntılarına kadar görebileceğimizi söyleseler kahkahalar ile güler, ısrar edildiğinde hastaneye yatırırdık sanırım. Google ise buna gülmek yerine tüm dünya uydularından çekilmiş, değişik çözünürlükteki fotoğrafları bize sunmak için çalıştı ve büyük oranda da başarılı oldu. Çoğu yer için panorama özelliği bulunsa da Türkiye için hala tam olarak düzene girmemesi bizim için tek eksiği gibi.

 

google-earth-indir

İndirmek İçin Tıklayınız.

8- Google Maps

Yabancı bir ülkede, şehirde, caddede bulunduğunuzda, sanki yıllardır gittiğiniz lokasyon gibi en ince ayrıntılarına kadar yol tarifi ve tanıtımı sağlayan Google Maps için ne desek az kalır sanırım. Artık zamanımız, tarif etme yeteneği aynı dili konuşmadığınız bir insandan farksız olan arkadaşınızın elleri arasında değil.

 

Google maps indir

 

İndirmek İçin Tıklayınız.

7- Shazam

“Abi şu şarkının adı neydi dıtdırırıdıtdıtdıt diye başlıyordu hani” gibi insanı derin çıkmazlara ve anksiyete bozukluklarına sürükleyen durumlara son veren shazam, gelmiş geçmiş en yararlı ve insanı mutlu eden uygulamalardan olsa gerek. Artık 5 seneden fazla bir süredir, adını öğrenmeyi hayat felsefesi haline getirdiğimiz şarkıları tek bir tuşla bulabiliyoruz.

 

shazam indir

İndirmek İçin Tıklayınız.

6- Twitter

Facebook’tan sonra en çok kullanılan 2. sosyal platform olan Twitter’ın listeye adını gururla yazdırdığını söyleyebiliriz. 140 karakterlik yazma sınırı ile kullanıcıların mini blogu haline gelen bu uygulama ile bazı ülkelerde devrime bile önayak olduğu düşünüldüğünde, çağımızda haberleşme için hayati önemini anlayabiliriz sanırım.

 

twitter indir

İndirmek İçin Tıklayınız.

5- Angry Birds

2009 yılında piyasaya sürülen, yaratıcıları arasında bir Türk’ün de bulunduğu bu oyuna kısa süre içerisinde en üst popülerliğe ulaşan oyun desek yanılmış olmayız sanırım. 2009 yılında piyasaya sürüldükten sonra tam tamına 2 milyara yakın indirilen bu oyunun hangi derecede hastaları olduğunu düşünmek zor değil. Ayrıca en çok haber yapılan oyun ünvanını da elinde bulunduruyor.

 

angry birds indir

İndirmek İçin Tıklayınız.

4. YouTube

Geçen yıldan itibaren Iphone telefonlarda default uygulama olarak konulmaya başlanan Youtube, statik halinden seyyar izlemeye geçiş ile çoğu kullanıcın mobil platformlarda da vazgeçilmezi oldu. Öyle ki  Youtube’u elinde  bulunduran Google ile Apple arasında soğuk rüzgarlar estiği göz önüne alındığında, her telefondan bulunan bir uygulamaya dönüştürülmesi gücünün kanıtı olsa gerek.

Youtube indir

İndirmek İçin Tıklayınız.

 

3- Instagram

2010 yılında kurulduğu düşünüldüğünde, 3 senede milyarlarca insanın haberdar olduğu ve yüz milyonlarcasının kullandığı bir uygulama olduğunu söylersek yerini yadırgamış olmazsınız sanırım. Sosyal medya’ya yeni bir kimlik kazandıran, tek bir uygulama ile çektiğiniz resimleri her platformda paylaşabileceğiniz bu mini foto blog App Store’dan da popülaritesine katkı sebebiyle bir teşekkür hak ediyor sanırım.

instagram indir

İndirmek İçin Tıklayınız.

 

2- Pandora

Maalesef hala Türkiye sınırına gelememiş, mükemmel bir kişiselleştirme harikası olan radio uygulaması. Dinlediğiniz müziklere göre otomatik olarak şarkı önerileri sunan, kendi radio kanalınızı oluşturabileceğiniz, yalnızca size ait deyimini tam olarak karşılayan bu uygulama her ne kadar Türkiye’de olmasa da, yenilikçi fikriyle 2. sırada olmayı hak ediyor.

pandora indir

İndirmek İçin Tıklayınız.

1-Facebook

Kullanıcı sayısı 1 milyarı geçen, dünyanın en fazla ziyaret edilen 2. sitesi konumundaki Facebook’un gelmiş geçmiş en popüler uygulama olmaması şaşırtıcı bir durum olurdu sanırım. Ios geliştiricileri de gayet sade ve kullanışlı bir tasarım oluşturup, kullanıcının hızlı erişimine önem vererek basit ama kusursuz bir aplikasyon ortaya çıkarmışlar.

 

facebook indir

İndirmek İçin Tıklayınız.

 

Mutlu mobil günler dileğiyle…

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.