Dota 2: Herolar ve İtemler


Valve’nin almasından sonra grafik olarak adeta farklı bir evrenden gelmiş hissi yaratan Dota 2’nin WoW’dan alamadığı birkaç hero dışında eksik yok diyebiliriz. Şimdi onlardan kullanması kişiye göre zor ve zevkli birkaç heroya göz atalım:

 

phantom_lancer

Phantom Lancer(Azwraith)

Oyundaki en sevdiğim heroların başında gelen tam bir late game herosu. Slower, juxtapose ve invis özelliğiyle tam bir combat ve versus herosu diyebiliriz. Tabi oyun başı acemi oyuncuların elinde de etkisiz bir heroya dönüşebilir. Skillerine gelirsek: 

skill-0

Spirit Lance

Level 1: 100 damage verir ve 3 saniye boyunca yuzde 10 yavaşlatır, 2 saniye süreli bir ilüzyon oluşur. Mana:125, CD: 7 sn.

Level 2: 150 damage verir ve 3 saniye boyunca yuzde 20 yavaşlatır, 4 saniye süreli bir ilüzyon oluşur.Mana:130, CD: 7 sn.

Level 3: 200 damage verir ve 3 saniye boyunca yuzde 30 yavaşlatır, 6 saniye süreli bir ilüzyon oluşur. Mana:135, CD: 7 sn.

Level 4: 250 damage verir ve 3 saniye boyunca yuzde 40 yavaşlatır, 8 saniye süreli bir ilüzyon oluşur. Mana:140, CD: 7 sn.

-Verilen Damage magicaldır, ilüzyonlar lancerin damage’inin %25’i kadar vurur % 400 fazla hasar görür, oluşan ilüzyonlar rakibin yanında belirir ve otomatik olarak saldırır.

 

skill-1Doppelwalk

Level 1: Lancer 8 saniyeliğine görünmez olur %10 ms bonus alır ve onun yerine bir ilüzyon oluşur. Mana: 150 CD: 30 saniye

Level 2: Lancer 8 saniyeliğine görünmez olur %10 ms bonus alır ve onun yerine bir ilüzyon oluşur. Mana: 120 CD: 25 saniye

Level 3: Lancer 8 saniyeliğine görünmez olur %10 ms bonus alır ve onun yerine bir ilüzyon oluşur. Mana: 90 CD: 20 saniye

Level 4: Lancer 8 saniyeliğine görünmez olur %10 ms bonus alır ve onun yerine bir ilüzyon oluşur. Mana: 60 CD: 15 saniye

Oyunda rakibi en şaşırtan en baba windwalk skilli. Phantom görünmez olur ve baktığı yöne doğru 600 range giden bir ilüzyon oluşur. Rakip sizin skilli kullandıgınızı anlamaz sadece bi yöne doğru koştugunuzu görür ancak dikkat etmemiz gereken nokta sadece 8 saniye sürmesi yani kaçıyorsak bunu hızlı bir şekilde yapmamız gerekecektir.

skill-2Juxtapose

Lvl 1: Lancer rakibe vurduğunda % 3 şansla kendi ilüzyonunu oluşturur.

Lvl 2: Lancer rakibe vurduğunda % 6 şansla kendi ilüzyonunu oluşturur.

Lvl 3: Lancer rakibe vurduğunda % 9 şansla kendi ilüzyonunu oluşturur.

Lvl 4: Lancer rakibe vurduğunda % 12 şansla kendi ilüzyonunu oluşturur.

Skill pasiftir. oluşan ilüzyonlar %25 hasar verir %400 fazladan hasar görür. 20 saniye sonra ölmemişlerse bile kaybolurlar. Bu skill sadece düşmana vurduğunuzda çalışır deny yaptığınızda çalışmaz. En fazla 5 ilüzyon oluşur.

Lanceri lancer yapan skill. Fener alayı gibi ortada gezinebilirsiniz. 5 ilüzyon, 1 tane dopplewalk, 2 tane manta 2 tanede rune desen bir de sen 11 kişilik takımı oluşturabiliyorsunuz 

 skill-3Phantom Edge

Level 1 : 10% magic resistance, 3% şansla ilüzyon oluşur, Juxtapose skilli ekstradan  2% daha artar.

Level 2 : 15% magic resistance, 5% şansla ilüzyon oluşur, Juxtapose skilli ekstradan  4% daha artar.

Level 3 : 20% magic resistance, 7 % şansla ilüzyon oluşur, Juxtapose skilli ekstradan  6% daha artar.

Skill Pasiftir. Spell Resistance diğer itemlarla stacklanır. Ultimizin bu özelliklerinin dışında en önemli özelliği ilüzyonlarımızında vurduğunda orjinal lancer gibi ilüzyon oluşturma şansına sahip olmalarıdır.

 

Skill build’e gelirsek, daha çok combat ve last hit için gerekli olduğunu düşündüğüm şekilde sunacağım:

1- Spirit Lance

2- Juxtapose

3- Doppelwalk

4-Juxtapose

5-Juxtapose

6-Phantom Edge

7-Spirit Lance

8-Spirit Lance

9-Doppelwalk

10-Juxtapose

11-Phantom Edge

12-Spirit Lance

13-Doppelwalk

14-Doppelwalk

15-Attribute

16-Phantom Edge

İtemlere geldiğimizde ise:

Oyun başı:  Ring of basillus ve woods ile başlamanızı öneririm. Hem ilk skilliniz için mana sağlarken hem de ilüzyonlar için de ekstra can doldurma olanağı sağlıyor. 

diffusalvladmir

Oyun ortası: Pt ve Vladimir Offering’i bitirdikten sonra Diffusal Blade kasarsanız ve dakika 25-30 arasıysa sizin karşınızda 10-0 kill oranı olan biri yoksa aero heroları dışında pek bir rakibiniz olmaz. Rahat rahat farmlayabilirsiniz bu dakikadan sonra. İsterseniz üstüne Vanguard’da kasabilirsiniz.radiancebutterfly

Oyun sonu:  Agi  herolarının vazgeçilmez itemi Butterfly ve ilüzyonlarınızla birlikte güzel bir damage vereceği için Radiance ile sizi late game’de yenebilecek hero şansı mucizelere kalacaktır.

phantom lancer dota 2

Daha fazla hero tanıtımı ve bilgi için Dota 2 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.