Dota 2 Güncellemeler, MatchMaking Sistemi ve Hero Değişiklikleri


dota 2 yeni güncelleme

Dota’dan sonra oynadığım nadir Rts’lerden biridir Dota 2. Yeni gelen güncelleştirmeyle zaten Valve’nin çağ atlattığı Dota’ya güzel farklılıklar katılmış. İlk izlenimlere göre:

– Neredeyse bütün kategoriler türkçeleştirilmiş.

– Envanter iyice detaylandırılmış, artık rares, couirers, keys and chest gibi butonlardan direk itemleri görebiliyoruz.

– Profile tıklayınca yeşil bir ışık eklenmiş.  Bu aslında ilk bakıldığında level düzeyine göre düşecek item gibi anlaşılsa da aslında cezanızın olmadığını gösteren bir işaret. Eğer yeşil ise item düşürebiliyorsunuz. Hala level’e göre item düşürme kalitesinin artmaması üzücü olmuş açıkçası.

– Genellikle oyun başlangıcında ve battle’larda yaşanan mini bug sorunları oldukça düzeltilmiş.

-Bulunduğunuz lanede eksik kişi uyarısı verirken artık özellikle eksik olan kişiyi seçip takımı uyarabiliyorsunuz. Bu özellik gerçekten iyi olmuş.

dota 2 lina

Matchmaking sisteminin lanet edilecek düzeyde olmasa da tam olarak oturmadığı bir gerçek hala. Bırakın pub oynayanları, cm seçip olası oyuncular için ortalama 7-8 dakika beklenen oyunlarda dahi oyuncunun biri 2 kere öldüğünde oyunun 3. dakikasında çıkabiliyor. 45 lvl olmuşsun, bu oyuna belli bir zaman harcadığın, onun da kaliteli geçmesini istediğin belli ama daha 15 oyun atmış bir adamı sen matchmaking sistemiyle aynı oyuna koyarsa olmuyor işte. Mid or feed anlayışını geçtim, 3 hard lane olayını anlatana kadar karşıdaki free farm’a yakın bir early game geçirmiş oluyor.

dota 2 pudge

 

Sözün kısası bu sorunu bir an önce düzeltmeleri gerek. Yeni gelen büyük güncellemeler ile birlikte aynı zamanda bazı heroları imba durumları da törpülenmiş. Ama fountain hook’a üzülmemek elde değil. Son olarak da en zor rts tarzlarından birini bu hale getirebilen valve’ye bir teşekkür etmeden olmaz.

Daha fazla bilgi, hero tanıtımları, item build için Dota 2 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.