Django Unchained


Ne zamandır yabancı film tanıtımını aksatmıştık. Bunu yılların art-house sinema ustası Quentin Tarantino’nun 2012 yapımı son filmi ile başlamak istedim. 

Django Unchained poster

Amerika İç Savaşı’ndan birkaç yıl önceki dönemi ve kölelik sistemini Tarantino mizanseni ile ele alan film köle Django’nun Alman asıllı Dr. King Schultz ile yolunun kesişmesi ve sonrasındaki maceraları ele alıyor. Karısını köle tüccarlarının elinden kurtarmak ve geçmişte gördüğü işkencelerin intikamını almak için, kiralık tetikçi olan Schultz’dan yeni teknikler öğrenmeye başlar. Günden güne hem konuşması hem de nişan ustalığı gelişen Django köle tacirlerinin korkulu rüyası olmaya başlar.

Django Unchained movie still

Leonardo DiCaprioJamie Foxx, Christoph Waltz gibi güçlü isimlere sahip bu film, dünyada insanlık ayıbı olarak binlerce yıl devam eden kölelik sisteminin yarattığı hezeyanları, köle sahiplerinin emri altındakileri hayvanlardan bile düşük yaratıklar olarak görmelerini ve göz yaşartan içler acısı olayları, Quentin Tarantino’nun geleneksel sinemadan uzak yaratıcı kara mizahıyla ele alıyor. Hayvanları da insanların  birer kölesi olarak gördüğümüz şu günlerde, izlemenizi tavsiye eder, iyi bayramlar dilerim. 

 

Django Unchained izle

01 Şubat 2013

2012 – ABD

 Aksiyon ,  Dram ,  Suç ,  Western

165 Dak.

Quentin Tarantino

Leonardo DiCaprio ,  Samuel L. Jackson ,  Jamie Foxx ,  Christoph Waltz ,  Jonah Hill

Quentin Tarantino

Harvey Weinstein ,  Bob Weinstein

Filmi izlemek için buraya tıklayabilirsiniz. İyi seyirler... 

 

Daha fazla yabancı film izlemek için Yabancı Filmler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.