Bizim Büyük Çaresizliğimiz


BİZİM BÜYÜK ÇARESİZLİĞİMİZ

Film tanıtımına başlamadan önce, filmin yönetmeni ve senaristi Seyfi Teoman’ı çok genç yaşta trajik bir biçimde doğum gününde geçirdiği trafik kazası yüzünden kaybetmemezin acısı hala sinema severlerde taze. Genç yaşında sinemaya yapımcı ve yönetmen olarak kattığı 5 filmiyle akıllarda kalacak.

Filmin konusuna gelirsek:

Bizim Büyük Çaresizliğimiz, lise yıllarından beri yakın arkadaş olan, 30’lu yaşların sonundaki iki adamın, Ender ve Çetin’in dostluğunu konu alıyor. Uzun yıllar hayatları farklı yönlere giden iki yakın arkadaş, Çetin’in yıllar sonra Ankara’ya dönmesiyle çocukluk hayallerini gerçekleştirir ve aynı evde yaşamaya başlarlar. Tam birlikte yeni bir hayat kurmuşlarken, yurtdışında yaşayan arkadaşları Fikret Türkiye’de tatildeyken bir trafik kazası geçirir ve annesiyle babasını kaybeder. Almanya’ya geri dönmesi gereken Fikret, Ender ve Çetin’den, Ankara’da üniversite öğrencisi olan kız kardeşi Nihal’in okulunu bitirene kadar, yani iki yıl boyunca, onlarla kalmasını ister.Birlikte yaşama hayalleri tam gerçekleşmişken üçüncü birinin eve gelmiş olması ilk başlarda Ender ve Çetin’i rahatsız eder. Ölümlerin travmasını atlatamayan Nihal de onlarla iletişim kurmak istemez, ama zamanla birbirlerine alışırlar. Aralarında ev merkezli üçlü bir yakınlık oluşur; beraber vakit geçirmeye ve bundan hoşlanmaya başlarlar. Bir süre sonra kaçınılmaz olan gerçekleşir; Ender ve Çetin, birbirlerinden habersiz bir şekilde Nihal’e aşık olurlar. Bu ortak aşklarını fark etmeleri, Ender ve Çetin’i birbirinden uzaklaştırmayacak, tersine onların dostluğunda yeni bir sayfa açacaktır..

İki yakın dostun, aşkta da buluşmasını konu eden bu filmi büyük bir keyifle izleyeceğinizi düşünüyorum. İkisi arasında geçen yaşama dair diyaloglar ve sosyal melodramlı sahnelerde her insanın hayatında bir parça bulabileceği seziliyor.

 

Bizim Büyük Çaresizliğimiz
IMDB Puanı: 6.8/10
Yapım: 2011
Tür: Dram,Romantik,Gençlik

Süre:102 dakika
Yönetmen: Seyfi Teoman
Oyuncular: İlker Aksum, Mehmet Ali Nuroğlu, Taner Birsel, Baki Davrak, Güneş Sayın, Fatih Al, Selim Gürata, Fatih Altınöz, Cem özeren, Meliha çörek, Damla Kabakçı, Ilker Burma, Durak Bülbül, Ilgaz Kocatürk

 

Filmi İzlemek İçin Tıklayınız.

 

Ayrıca bu film yazısı beraber ilk gittiğimiz bağımsız sinema filmine ithafen kişiye adanmıştır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.