BİR SİGORTA ŞİRKETİ ANILARI SAKLAYABİLİR Mİ?


  Özellikle banka, sigorta gibi daha çok maddiyata dayalı ve duygulardan arınmış pazarlama stratejileri izleyen şirketler insanlara soğuk gelir. Sektörün genel yapı taşlarına göre gelmelidir de. Çünkü sadece mantıksal bir güven çizgisi üzerinde hareket etmelisinizdir sizin için değerli olan şeyleri korurken.

Allianz Sigorta

  Evimiz, arabamız, pahalı eşyalarımız ve hatta kimi zaman vücudumuzun uzuvlarını bile sigortalatırız geleceğimizi teminat altına almak için. Çünkü gelecek bugünümüzün güvencesi olmalıdır. Her şeyin metalaştığı bir çağda normalleştirilen bir durumdur aynı zamanda. Peki bu durum gün gelir de her şeyi güvence altına aldığımızı düşündüğümüz bir anda içimizi gıcıklar mı? Gıcıklar.

Allianz Sigorta 2

  Gıcıklar, çünkü duygularımız asla yok olmaz. Gıcıklar, çünkü sevgi hala bizim en büyük hayata tutunma garantimizdir. Gıcıklar, çünkü aşkın hayatımıza kattığı renk imzaladığımız hiçbir sözleşmede bulunmaz. Gıcıklar, çünkü sevdiklerimizle beraberken bu an hiç bitmesin dediğimiz vakit elimizden tutacak bir sigorta şirketi yoktur. Olmamalıdır da, somut bir kazanç bulunmayan yerde niye olunsun ki?

Allianz Sigorta Reklam

 

  Ama geçenlerde tüm bu sektörün yıkılmaz kanunlarına rağmen duyguları ön plana çıkaran bir şirketin videosuna denk geldim. Klişe avantajlı poliçe reklamları yerine Ayhan Sicimoğlu önderliğinde çalışanlara hazırlanan bir süprizi izlerken buldum kendimi. Genelde kurumsal şirketler soğukluğu ve resmiliği ile bilinirken, Allianz Türkiye’nin çalışanları ile hazırladığı zevkli proje ilgimi çekti. Çünkü bir şirketin çalışanları ne kadar mutluysa, şirket o kadar başarılı demektir. Çalışanlarına değer vermeyen hiçbir yer müşterilerini memnun edemez. Allianz Türkiye bu domino etkisini pozitif yönde kullanmış ve #anılarınhastasıyım hashtagi ile de insanlara poliçelerle değil duygularla ulaşmış. İşte birkaç örnek:

Allianz Sigorta  4

Kimi zaman da gülümseten sohbetler çıkmış ortaya :)

Allianz Sigorta 5

Kısacası evet, anılar da sigortalanabilirmiş! Özellikle sadece sahip olduğumuz taşınmazlara değil, duygulara da önem veren bir şirket varsa. Bize de başarılı vizyonların devamını dilemek ve anılarımızla güvende olmak düşer.

Allianz Sosyal Medya Kampanyası

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.