Beşiktaş kolej basketbol takımı: 3 kupa tek şampiyon Beşiktaş!


Beşiktaş basketbol takımı benim gibi yıllardır Beşiktaşlı birine bu sene futbol takımından kendini daha çok takip ettirmiş ve daha çok sevdirmiştir, Ergin ataman gibi kısıtlı kadroyla kenetlenmiş ve birbirinin açığını en iyi şekilde kapatabilen bir takım kurmak herkesin harcı değil. Seneye kendime ve kız arkadaşıma birer basketbol kombinesi aldıracaklar bana ve her Beşiktaşlıyım diyen insan bu hak eden takıma en azından destek olma değerini vermeli. Bir türkiye kupası, euro challange ve mükemmel bir Fenerbahçe zaferinden sonra her şeyi hak ediyorlar. deron williams olmadan da, bir stara ihtiyaç duyulmadan Beşiktaş’ın mitini oluşturan kolej takımı özelliğini en iyi şekilde sahaya yansıtan bu müthiş takıma tekrar tebrikler. Umarım hak ettiğiniz değer hem maddi hem de manevi olarak taraftardan alırsınız. Galatasaray’ı 3-1’lik muhteşem bir seriyle geçen Beşiktaş bizi yanıltmamıştır. Takım oyunun, gerekirse 6 kişilik rotasyonla da galip gelebileceğini gösterirken, bir anlamda da futbol takımımıza selam vermiş oldu. Aynı zamanda Galatasaray taraftarı da, Galatasaray öndeyken “ağlak beşiktaşlılar”, Beşiktaş öne geçtiğinde ise “hakem sayesinde kazanan ezik Beşiktaşlılar” söylemleriyle centilmence tebrik etmek yerine gereksiz bir diyaloğa soktular kendilerini. Daha güzel bir ortam beklerdim açıkçası. 6 kişilik takımla rotasyonsuz resmen sokak basketbolu oynuyoruz. Ama basketçilerde öyle bir özgüven var ki fark 8 sayı olmasına rağmen Carlos Arroyo zıp zıp zıplatıyor topu son 5 dakika hallederiz gibisine. Sanırım bu özgüven de galibiyetin baş aktörlerinden biriydi. Anadolu Efes ile devam eden final serisinde 2-0’lık serinin 2-1 olması son dakikalarda Beşiktaş’ın eliyle galibiyeti vermesi, hakem hatalarına bile girmeden lakayıtlığın sonuca etkisi tartışılmaz. Bize iyi bir ders olmuş oldu, zaten 4-1 biteceğini tahmin ediyordum. Bu ders bize şampiyonluğu getirir umarım.

Beklediğimiz gibi Kara Kartallarımız tarihi şampiyonluğa uçuyor. 5 Haziran’da seriyi 30 sayıya yakın farkla 81-55 yenen Beşiktaş Efes’i artık psikolojik olarak da çökertmiştir. Geçen maç bize iyi ders olmuş, belli oldu. Artık hedef şampiyonluğu resmileştirecek son maç. Her kendine Beşiktaşlıyım diyen insan bu onur mücadelesini desteklemek için salonda yerini almalı.

Evet, Tahmin ettiğimiz ve sonuna kadar hak ettiğimiz lig şampiyonluğunu da alnımızın akıyla kazandık. “Biz yürö ligdeyiz siz yürö challange’da şampiyon oldunuz” diyen renklileri play off serisinde bir bir marizleyip ağızlarını konuşamayacak kadar dolduran bir takım var bu sene. Beşiktaş Milangaz! 3 kupa tek şampiyon!

2011-2012 senesi içinde kolej takımı ruhunu canlandıran Beşiktaş milangaz basketbol takımının an itibariyle resmiyette de kazandığı ünvan, 3 kupa tek şampiyon. Tüm takım oyuncularına, teknik heyete, malzemecilere, emeği geçen ortaya ruhunu koyan herkese kucak dolusu sevgiler. Şimdi dört bir yanı bayraklarla donatma zamanı.  Bir gün değil, her gün Beşiktaş!

Kısacası engelli de engelsiz de mükemmelsiniz.

Engelli de Engelsiz de Mükemmelsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.