Ben Değilsem Kim?


  Toplumsal reaksiyonlar her zaman kötü sonuçlar doğurmak zorunda değildir. Kimi zaman evrensel doğruların arkasında da beraber durduğumuz olur bizim. Bunun en güzel örneklerinden birini de Türkiye Özgecan Aslan‘ı kaybedişimizin ardından, ilk defa vicdanlarda katile karşı hiçbir hafifletici sebebe yer vermeden gösterdi. 
herforshe türkiye kampanyası koçsistem

 Kadın cinayetleri, zihinlerde kemikleşmiş olan ikinci sınıf insan bakışının sonucu olarak ortaya çıkıyor topraklarımızda. Oysa ki kadının aktif olarak yer almadığı, eşit şartlara sahip olmadığı bir toplum, hayatın her alanında ikinci sınıf kalmaya mahkum edendir ülkeyi. Ülkemizde olduğu gibi dünyada da bu konuda büyük sıkıntılar mevcut ve her geçen gün cinsiyet eşitliği üzerine çalışmalar artarak devam ediyor. 

heforshe kampanyası

Bu kuruluşların en önemlilerinden biri olan Birleşmiş Milletler’in kadın birimi UN Women, dünyadaki cinsiyet eşitsizliği ve kadınlara karşı hak ihlalleri üzerine çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalardan biri de erkeklerin de konuya duyarlılığını arttırmak için başlatılan ‘HeForShe’ kampanyası. Mottosu ‘Cinsiyet Eşitliği İçin Dayanışma Hareketi’ olan kampanyanın Türkiye’deki öncüsü de benim de bünyesinde bulunduğum Koç Topluluğu şirketleri.  

heforshe kampanyası koçsistem çekimleri

Siz de olabildiğince çok kişiye duyurmak ve toplumsal değişime katkıda bulunmak için sosyal medya hesaplarınızda #BenDegilsemKim hashtagi ile destek verebilir, konu ile ilgili çektiğiniz fotoğraf ve videolarınızı paylaşabilirsiniz. Doğmuş ve doğacak çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük miras; eşit haklara sahip oldukları bir toplumda kendi kaderlerini çizmelerine olanak vermektir. Sahi, biz değilsek kim? 

HeForShe Ben Değilsem Kim

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 Response


  • Film izle // // Reply

    Gerçekten de harika paylaşım tşkrler

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.