American History X


american-history-x1

Bugün tanıtacağımız film; Amerika’daki kültür farklılığının yarattığı hezeyanda ayakta kalmaya çalışan iki farklı grup arasında yaşananları ele alıyor. Konu  ve yaşanan olayları ele alış biçimi olarak biraz ağır ve sarsıcı olsa da, ırkçılığın yarattığı acılara gerçekçi bir biçimde dokunuyor. 

american history x izle

Filmde, babası siyahiler tarafından öldürülen Neo-Nazi Derek Vinyard’ın, arabasını soymaya çalışan üç siyahiyi öldürüp tutuklanmasıyla olaylar gelişiyor. Hapishane yaşantasında düşünceleri değişen ve ırkçılığın saplantılı bir hastalık olduğunu farkeden Derek, kendi ırkında da kötü insanlar olduğunu farkederken ,  bu zamana kadar nefret ettiği siyahilerle de güzel dostluklar kurmaya başlıyor.

american history hapishane 

Bu durum diğer arkadaşları tarafından hoş karşılanmadığı için yeni zorluklarla karşılaşan Derek, hapishaneden çıktığında ailesini ve özellikle kardeşini bu saçma savaştan çıkarma mücadelesi veriyor. 

american history x edward norton

Genel itibariyle Edward Norton’ın mükemmel performansıyla anılan film, kısa sürede sinema tarihinin kültlerine girmiştir.

 

Yönetmen: Tony Kaye american history x afiş

Yapım: 1998 – ABD

Tür: Dram , Suç

IMDb Puanı: 8.6(Sıralama 37.)

Senaryo: David McKenna

Yapımcı: John Morrissey

Görüntü Yönetmeni: Tony Kaye

Oyuncular: Edward Norton ,  Edward Furlong ,  Ethan Suplee ,  Fairuza Balk , Elliott Gould

Süre: 119 Dakika

Filmi izlemek için tıklayınız. İyi Seyirler… 

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.