1 Yılda 100 Binden Fazla Cinsel Saldırı Yaşanmış Ülke


Sebeplerine bakıldığı vakit sonucun kayıtsızlarla birlikte en az 2-3 kat daha fazla olduğunu görebileceğimiz vahim olaydır. Hiç kimse ne olursa olsun cinsel saldırıyı maruz bırakılmayı hak etmez, etmemeli. Bu en başından insan haklarına aykırı, aşağılık bir durumdur.

girnede-alti-yasindaki-cocuga-cinsel-taciz-lincten-zor-kurtuldu-47907

Zorunlu cinsel eğitimin önemini göstermesi açısından daha başka nasıl bir durum ortaya çıkabilir bilmiyorum. Cinselliğe aç ve cinsellikten yoksun büyüyen nesiller, ileride hangi davranışın doğru, hangi yaklaşımın uygun olduğunu idrak edemez. Kişi istemeden ona sahip olmak isteğinin adice bir davranış olduğunu öğrenmedikleri vakit bu durumla daha çok karşı karşıya kalacağız gibi. Psikolojisi bozuk, cinsel taciz ve tecavüze uğramış insanların ise hayatı kararmaya devam edecek. 

real men dont rape

Kadının bir meta, mal, ikinci sınıf insan olarak görülmesi insanlık dışı bir yaklaşım olduğu gibi aynı zamanda erkeği de yalnızlaştıran, dertlerini paylaşmasını engelleyen,  kadının sahip olunacak bir mal olarak bakılmadığı eşit bir bakış açısının güzelliğini idrak edememiş hayat arkadaşlarıyla sorunlu evlilikler doğuruyor. Sorunlu evliliklerden de aynı bakış açılarına sahip hastalıklı zihinler yetişiyor. 

cinsel 1

Bunun sonuçlarını aynı zamanda geçen yıl içinde sadece kayıtlı 33 bin çocuğa yapılan cinsel saldırılarda da görebilmemiz mümkün. Bastırılmış cinsellik sapkın düşünce eğilimlerine sebep olduğu gibi, karşısındakinin daha her şeyden habersiz bir çocuk olduğuna bakmadan ona hastalıklı bir şekilde cinsel olarak saldırabiliyor. Bunların yaşanmamasının önündeki en büyük engel ise yine eğitim sistemine işaret ediyor. İlkokuldan başlayarak verilecek zorunlu cinsellik, insan hakları eğitimleri ileride yaşanacak herhangi bir sapkınlığın önüne geçebilir. Daha da önemlisi ailelerin, çocuklarını para kazanma hırsına bürümesinden çok,  insan olmanın gerekliliklerini aşılamasıdır. İleride çocukların ve kadınların rahatça gezebildiği bir topluma yelken açarız umarım. 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gitmeden yorumunuzu bırakın.


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.